Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Aktualności

PROJEKT MUZEUM WIDZIALNE w Muzeum Plakatu w Wilanowie!

Gala III Przeglądu...
Gala III Przeglądu...
Gala III Przeglądu...

III Przegląd Muzeum Widzialne

Wystawa prezentująca najlepsze projekty zgłoszone na III edycję Przeglądu Muzeum Widzialne.

8 listopada - 15 grudnia 2017

Galeria Format B2

Organizator: Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów

Wstęp wolny

 

W dniu 7 listopada 2017 roku w Muzeum Plakatu w Wilanowie odbyła się uroczystość uhonorowania oraz otwarcie wystawy laureatów konkursu Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów III Przegląd Muzeum Widzialne.

 

Główne zadania Projektu Muzeum Widzialne realizowanego od 2013 roku to popularyzacja najlepszych systemów identyfikacji wizualnej i zastosowań grafiki w działalności muzeów, a także promowanie wiedzy i rozwiązań z obszaru budowy marki i działań wizerunkowych muzeów. Opracowując założenia projektu mieliśmy na uwadze, że muzeum dbające o atrakcyjność i spójność wizerunkową, oddającą charakter instytucji, a przy tym uwzględniającą współczesną estetykę, ma większą szansę na sukces, popularyzowanie zbiorów, dotarcie i utrwalenie swego przekazu w świadomości odbiorców, przebicia się przez coraz bogatszą ofertę wydarzeń kulturalnych i konkurowania z różnymi innymi formami spędzania wolnego czasu.

 

Najważniejszym elementem projektu jest organizowany co dwa lata Przegląd Muzeum Widzialne, do którego od pierwszej edycji w 2013 roku zaprosiliśmy wszystkie muzea, bez względu na ich profil działania czy formę organizacyjną, jak również projektujące dla nich pracownie graficzne. Przegląd MW to z jednej strony źródło wiedzy o poziomie wykorzystywania języka graficznego do budowania swego wizerunku, z drugiej ważny punkt odniesienia i inspiracji dla muzeów. Partnerem merytorycznym NIMOZ przy organizacji Przeglądu zostało Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej.

 

Od pierwszej edycji konkurs cieszy się zainteresowaniem środowiska muzealników i grafików. Na tegoroczną edycję przesłano 164 projekty z całej Polski. Po raz pierwszy obok kategorii: identyfikacja muzeów, wystaw czasowych, projekty wydawnictw i stron internetowych, zaistniała kategoria dedykowana kampaniom promocyjnym i marketingowym.

 

Spośród wszystkich zgłoszeń jury pod przewodnictwem prof. Janusza Górskiego uznało za najlepsze projekty prezentowane na wystawie, którą mogliśmy zorganizować dzięki przychylności Muzeum Plakatu w Wilanowie, i na którą Państwa zapraszamy.

 

(materiał organizatora)

 

 

 

Lista laureatów III Przeglądu Muzeum Widzialne

 

Fotorelacja z gali III Przeglądu Muzeum Widzialne