Oprowadzanie kuratorskie. "Odkłamywanie mitów? Plakaty kubańskie lat 60. i 70. XX wieku".

W sobotę, 24 sierpnia o godzinie 11.00 serdecznie zapraszamy na zwiedzanie wystawy "Odkłamywanie mitów? Plakaty kubańskie lat 60. i 70. XX wieku na tle twórczości plakatowej w Polsce i Czechosłowacji" z jej kuratorem Jackiem Szelegejdem.

Wystawa prezentuje wybór 169 plakatów z Kuby, Czechosłowacji i Polski z lat 60. i 70. XX wieku. Układ dzieł na ekspozycji umożliwi publiczności porównanie rozmaitych koncepcji i stylistyk artystycznych oraz sposobów i technik druku w podobnych lub wręcz tych samych tematach podejmowanych przez artystów z krajów wymienionych w tytule wystawy.

Obowiązuje bilet wstępu do Muzeum Plakatu.