10 sierpnia startuje Festiwal Wilanów Jazz All Stars 2014! Zapraszamy na dziedziniec Muzeum Plakatu w Wilanowie!

10 sierpnia 2014 r. w Wilanowie rozpoczyna się Festiwal Wilanów Jazz All Stars 2014. Na koncercie inaugurującym to wydarzenie wystąpią: Adam Bałdych (skrzypek, kompozytor, producent muzyczny) i  Yaron Herman (jeden z najwybitniejszych pianistów młodego pokolenia, który w muzyce nawiązuje do żydowskich korzeni).

Początek koncertu o godz. 19.00 na dziedzińcu Muzeum Plakatu w Wilanowie.

Tegoroczna, trzecia edycja Wilanow Jazz All Stars to festiwal wybitnych indywidualności, niekwestionowanych gwiazd sceny jazzowej w Polsce i na świecie, najbardziej obiecujących artystów młodego pokolenia i projektów specjalnych. Zaprezentują się artyści, którzy czerpiąc z jazzowej tradycji operują na wskroś współczesnym językiem – tworzą nową jakość.

Na program Festiwalu składa się 8 koncertów, w tym dwa odbędą się w Zatoce Sztuki w Sopocie. Po raz pierwszy w historii Festiwal Wilanów Jazz All Stars przekroczył granice Warszawy i dzięki wsparciu udzielonemu przez Miasto Sopot, mieszkańcy Sopotu i turyści mają okazję posłuchać jazzu w wyśmienitym wykonaniu: Agi Zaryan oraz Tomasza Stańko z Braćmi Oleś. Koncerty odbędą się 16  i 17 sierpnia w Zatoce Sztuki.

Z wilanowską publicznością spotkają się:

• 24 sierpnia          Marcin Wasilewski Trio
  • 31 sierpnia          Marek Napiórkowski Trio
  • 7 września          Bester Quartet feat. Grażyna Auguścik & Tomasz Ziętek
  • 21 września        Joanna Kondrat & Maciej Tubis Trio
  • 5 października    Grzegorz Karnas Quartet

Koncerty w Wilanowie odbywają się na dziedzińcu Muzeum Plakatu w Wilanowie i na wszystkie wstęp jest BEZPŁATNY.

Na Festiwal zaprasza Ludwik Rakowski burmistrz Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy.

Partnerzy: Centrum Kultury Wilanów, Muzeum Plakatu, Zatoka Sztuki, Miasto Sopot

Sponsorzy: Eko Natolin, Immobel, Griffin, Lotto, PGiNG , Hotel Szydłowski,

Patroni medialni: 4 FunTV, RBL TV, RDC, Art&Businnes, waszwilanow.pl, cowwilanowie.pl, Teraz Wilanów, Jazzforum, Radio Jazz Fm

Program Festiwalu dostępny jest na stronie: www.wilanow.pl i na Facebooku: facebook.com/wilanowjazzallstars