Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Aktualności

26. Międzynarodowe Biennale Plakatu w Warszawie

10-04-2018

26. Międzynarodowe Biennale Plakatu w Warszawie

9 czerwca –15 lipca 2018

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie 


TEGOROCZNA EDYCJA – PIERWSZEGO NA ŚWIECIE – MIĘDZYNARODOWEGO BIENNALE PLAKATU kontynuuje najlepsze tradycje tej imprezy i wraca na stałe do miejsca – Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie – w którym ukształtowała się i w 1966 roku urzeczywistniła jej idea.

IDEA KONFRONTACJI ŚWIATOWYCH OSIĄGNIĘĆ W DZIEDZINIE PROJEKTOWANIA PLAKATU!  

Zapraszamy do udziału w otwartym konkursie tematycznym z okazji przypadających w 2018 roku obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz analogicznych rocznic w innych krajach regionu. W 1918 roku spełniły się dążenia niepodległościowe Litwy, Łotwy, Estonii oraz proklamowano powstanie dwunarodowego niepodległego państwa – Czechosłowacji, a rok wcześniej powstała Finlandia.   

Konkurs odnosi się do następujących wartości: niepodległość, wolność, wspólnota, tożsamość wspólnotowa i kulturowa, naród, braterstwo/solidarność, tolerancja.  

„Graficy! Zastanówcie się, czym dla Was osobiście są te wartości, czy we współczesnym świecie są miejsca, które wymagają Waszego dopominającego się o nie głosu. Plakat swoim działaniem już nieraz udowodnił skuteczność w walce o wyższe cele. Liczymy na Waszą inwencję”.

prof. Lech Majewski
Prezydent MBP w Warszawie

W konkursie może wziąć udział każdy pod warunkiem spełnienia formalnych warunków uczestnictwa. Patrz Regulamin!
www.warsawposterbiennale.com

I nagroda i złoty medal – 25 000 zł
II nagroda i srebrny medal – 15 000 zł
III nagroda i brązowy medal – 10 000 zł


26. MBP w Warszawie współorganizowane jest przez Muzeum Plakatu w Wilanowie, Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej (STGU) oraz OOH Agency AMS.