Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Aktualności

Artefakty - nowy pokaz plakatów

31-01-2019

Artefakty

25 stycznia – 10 lutego 2019

Galeria Format B1

 

Artefakty to pokaz plakatów z warsztatów prowadzonych przez Fundację Art2Business w ramach drugiej edycji Festiwalu Archeologicznego ARTEfakty organizowanego przez Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie.

 

Głównym zamysłem czterodniowych zajęć była próba skonfrontowania uczestników – zarówno profesjonalistów jak i amatorów –  z wyjątkowym tematem będącym motywem przewodnim wydarzenia zorganizowanego przez Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego. Druga już edycja festiwalu z pogranicza nauki, sztuki i rozrywki przyciągnęła licznych zainteresowanych, w tym również wielbicieli plakatu, którzy za pomocą rozmaitych środków wyrazu starali się przekazać główną ideę. 

 

Warsztaty zostały poprzedzone merytorycznym spotkaniem w Muzeum Hutnictwa. W panelu wzięli udział zarówno artyści jak i naukowcy. Debata była doskonałą okazją do poznania szczegółów polskiej archeologii i sięgnięcia do starożytnego świata wyspecjalizowanego w produkcji żelaza ośrodka hutniczego.

 

Próba wizualnej interpretacji tytułowego hasła stanowiła niemałe wyzwanie. Niemniej, w wyniku ożywionej dyskusji, wymiany spostrzeżeń na temat osiągnięć współczesnego designu i imponującego tempa pracy udało się zrealizować serię barwnych, symbolicznych prac. Każdy z uczestników stworzył własną, wymykającą się dosłowności interpretację tematu. Opiekę artystyczną w ramach warsztatów sprawowała prof. Maja Wolny.

 

Autorzy plakatów: Monika Dziedzic, Konrad Gelert, Małgorzata Gierwalaniec, Robin Hilgier, Elwira Kańczugowska, Weronika Sierzan, Iwona Sroczyńska, Milena Zielonka, Agnieszka Żwirska