Konferencja PRACA W KULTURZE w Muzeum Plakatu w Wilanowie!

28-03-2014

W trzydniowym programie znalazły się wykłady, spotkania w pracowniach Muzeum oraz na wystawie Wizualny koktajl. 100 najlepszych plakatów europejskich i amerykańskich z lat 1945–1990 – edycja Toppan Printing (1995).

Wybrane punkty programu:

• poniedziałek, 24 marca 2014

Muzeum Plakatu w Wilanowe - jego profil, historia, struktura. Status plakatu jako dzieła sztuki i wynikające z tego konsekwencje  (wykład)

Prowadzący: Mariusz Knorowski

• czwartek, 27 marca 2014

Praca w działach merytorycznych – zasady dokumentacji, tworzenie katalogu naukowego, opracowanie merytoryczne  (spotkanie w pracowniach)

Biblioteka MPW i literatura nt. projektowania graficznego  (spotkanie w Biblitece Muzeum Plakatu)

Prowadzący: Aleksandra Olesiak,  Jacek Szelegejd, Rafał Nowakowski, Michał Warda

• piątek, 28 marca 2014

Zasady i metody konserwacji plakatu  (spotkanie w pracowni konserwacji MPW);

Praktyka archiwizacji i przechowywania kolekcji  (wizyta w magazynach zbiorów);

Inwentaryzacja i rejestracja dzieł w systemie Mona  (spotkanie w pracowni)

Prowadzący: Monika Lebiedzińska, Krzysztof Wierzchowski, Anna Torończyk