Krystyna Stańko "Novos Anos" | Finał Festiwalu Wilanów Jazz All Stars 2016

Krystyna Stańko "Novos Anos" | Finał Festiwalu Wilanów Jazz All Stars 2016

23 października 2016, godz. 19

Sala Koncertowa Wilanowskiego Ratusza ul. Klimczaka 2

Czy koncert przedpremierowy na finał festiwalu jest czymś nadzwyczajnym? Tak – jeśli występuje Krystyna Stańko w doborowym towarzystwie Dominika Bukowskiego na wibrafonie, kontrabasisty Piotra Lemańczyka, Marcina Wądołowskiego obsługującego cały zestaw gitar i specjalnego gościa, brazylijskiego mistrza instrumentów perkusyjnych - Ze Luisa Nascimento, znanego ze współpracy z najjaśniejszymi gwiazdami jazzu i wolrd music, m.in. Cesarią Evorą, Hindi Zahrą, Alem di Meolą, czy Jean Luckiem Ponty. Jego wielki muzyczny temperament wzbogaca muzykę artystki o niuanse ekspresyjne i wysmakowane brzmienia.
W niedzielę 23 października, pięć dni przed oficjalną premierą albumu „Novos Anos” (podczas gdyńskiego festiwalu Jazz Jantar) Krystyna Stańko z zespołem zaprezentuje go warszawskiej publiczności podczas finałowego koncertu festiwalu Wilanów Jazz All Stars w sali koncertowej wilanowskiego ratusza o godz. 19.00.

Na program nowej płyty Krystyny Stańko „Novos Anos” wydanej nakładem oficyny For Tune składają się bossa novy Antonio Carlosa Jobima - Dindi, How Insensitive i standardy jazzowe w jej autorskich opracowaniach, jak Afro Blue, Good Morning Heartache, czy You Don't Know What Love Is i wiele innych tematów znanych choćby z programu „Krystyna Stańko i Jej Jobim”, prezentowanego podczas Ladies Jazz Festival. Wszystko w zaskakujących aranżacjach pełnych ciekawych pomysłów produkcyjnych, nad którymi dominuje ciepłe, subtelne brzmienie wibrafonu i ciemnego, welwetowego kontraltu Krystyny Stańko.

Wokalistka ma na swoim koncie osiem albumów. Płyta „Kropla Słowa” (2012) przez czytelników Jazz Forum została doceniona tytułem Albumu Roku. W 2014 r. Krystyna Stańko została odznaczona Medalem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Gloria Aris.
Koncertowała w wielu krajach europejskich i Kanadzie.

Na koncert zapraszają: Ludwik Rakowski - Burmistrz Dzielnicy Wilanów m. st. Warszawy i Tomasz Kaliński, dyrektor artystyczny.

Organizator:
Dzielnica Wilanów

Partnerzy:
Galeria Wilanów, Eko Natolin, Griffin Real Estate, Muzeum Plakatu w Wilanowie, Centrum Kultury Wilanów

Patronat medialny:
teraz Wilanów, cowWilanowie.pl, waszWilanow.pl