Łukasz Ojdana- kolejny koncert w ramach Wilanów Jazz 2017

30 lipca 2017, godz. 19

Dziedziniec Muzeum Plakatu w Wilanowie

Wstęp wolny

Łukasz Ojdana – pianista. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Jeden z trzech filarów RGG, jednej z najlepiej rozpoznawalnych polskich formacji jazzowych, która w 2016 roku stała się integralną częścią nowego, polskiego kwartetu Tomasza Stańko. Stypendysta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, laureat Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, laureat XIII edycji Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”. Nominowany w dwóch kategoriach: „Jazzowy Album Roku” i „Jazzowy Debiut Roku” do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego „Fryderyk”.

Koncertowy, solowy repertuar, który zaprezentowany zostanie wilanowskiej publiczności obejmuje utwory bezpośrednio należące do dziedzictwa kultury słowiańskiej – przede wszystkim pieśni ludowe i sakralne pieśni wschodu zapisywane archaiczną notacją zwaną „Kryukami” oraz kompozycje autorskie inspirowane kulturą słowiańską. Materiał wyjściowy poddany subtelnej aranżacji stanowi podstawę do współczesnych fortepianowych improwizacji.

Na koncert zapraszają: Ludwik Rakowski - Burmistrz Dzielnicy Wilanów m. st. Warszawy i Tomasz Kaliński, dyrektor artystyczny.

Organizator: Dzielnica Wilanów
Partnerzy: Eko Natolin, Griffin Real Estate, Rowiński - Wajdemajer, Bricoman, Muzeum Plakatu w Wilanowie, Centrum Kultury Wilanów
Patronat medialny: cowWilanowie.pl, waszWilanow.pl

(materiały ogranizatora)