Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Aktualności

Muzeum Plakatu poleca: Kazumasa Nagai w Ostrowie Wielkopolskim

01-08-2018

Kazumsa Nagai-plakaty

Galeria Sztuki Współczesnej w Ostrowie Wielkopolskim

ul. Królowej Jadwigi 10

wenisaż: 3 sierpnia, godz. 19

wystawa czynna do 31 sierpinia 2018

Kurator: Zdzisław Schubert

 

Galeria Sztuki Współczesnej w Ostrowie Wielkopolskim zaprasza na wystawę prac wybitnej indywidualności japońskiego plakatu -  Kazumasy Nagai ze zbiorów Galerii Plakatu i Designu Muzeum Narodowego w Poznaniu, laureata m.in. Złotego Medalu na I Międzynarodowym Biennale Plakatu w Warszawie.

 

Kazumasa Nagai urodził się 20 kwietnia 1929 w Osace. W 1951 r. rezygnuje ze studiów na Wydziale Rzeźby Państwowego Uniwersytetu Sztuk Pięknych i Muzyki w Tokio  i rozpoczyna pracę w Dziale Reklamy firmy Yamato Boseki (producent tkanin). W 1959 r. wspólnie z Yusaku Kamekurą, Ryuichi Yamashiro, Ikko Tanaką i in. założył grupę projektantów „Graphic 21”. Uczestniczył w formowaniu Nippon Design Center w 1960 r. W latach 1960-1962 był wykładowcą w Instytucie Wzornictwa Kuwazawa. Organizator ważnych wystaw zbiorowych: „Persona” w 1965 r., oraz „Environment” w 1966 r. W 1966 r. wygrywa konkurs na projekt znaku graficznego Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Sapporo. Jest także autorem znaku graficznego i plakatów  na Światową Wystawę Oceaniczną EXPO'75 na Okinawie. W latach 1975-1986 prezydent Nippon Design Center.

 

Twórczość w dziedzinie rysunku reklamowego i przemysłowego, plakatu oraz grafiki projektowej i wydawniczej, projektowania znaków graficznych i identyfikacji wizualnej firm.

 

Mimo swych prawie 90 lat ciągle projektuje serie plakatów, głównie z motywami zwierzęcymi. Również dla potrzeb wystawy w Toruniu i Ostrowie Wlkp. Nagai zaprojektował plakat wydany przez galerię ostrowską.