Plakat do wystawy „Jerzy Staniszkis. Architekt-grafik” nagrodzony!

Paweł Ryżko, Jerzy...

Z przyjemnością informujemy, że plakat do wystawy „Jerzy Staniszkis. Architekt-grafik” zaprojektowany przez Pawła Ryżko otrzymał nagrodę główną w kategorii plakat użytkowy w konkursie Polish Graphic Design Awards.

Wystawa „Jerzy Staniszkis. Architekt-grafik”, która odbyła się w Muzeum Plakatu w 2019 roku, była prezentacją wyboru prac z archiwum rodzinnego Jerzego Staniszkisa, m.in. grafiki użytkowej i artystycznej, projektów architektonicznych, studiów rysunkowych z zakresu architektury wnętrz i wystawiennictwa, oraz plakatów z naszej kolekcji.

Inspiracją dla Pawła Ryżko było wspomnienie profesor Jadwigi Staniszkis o stryju:

Jerzyk był uroczym człowiekiem, na tle naszej bardzo poważnej rodziny, takim rajskim ptakiem. Zawsze dowcipny, ubrany z artystycznym smakiem, ciągle powracający z odległej podróży.
Więcej o wystawie

Impulsem do zorganizowania wystawy prac Staniszkisa stały się prace przygotowawcze do książki autorstwa Magdaleny Stopy pt. „Jerzy Staniszkis. Architekt”, wydanej przez Salix Alba w 2018 roku.
Więcej o książce