PLAKAT GŁOSEM WOLNOŚCI | POSTER AS THE VOICE OF FREEDOM

Plakat głosem wolności. Kolekcja powstała z okazji 20-lecia Międzynarodowego Biennale Plakatu w Meksyku 2010

10 grudnia 2015 - 14 lutego 2016

Galeria Główna

Oryginalny tytuł prezentowanej teki plakatów: Voces en Libertad. Collection International de Cartel Commemorativos. Onceava Bienal International del Cartel in Mexico 2010 | Głosy Wolności. Międzynarodowa Kolekcja Plakatu Okolicznościowego. 11 Międzynarodowe Biennale Plakatu w Meksyku 2010.

W 2009 roku, 111 projektantów graficznych z pięciu kontynentów zostało zaproszonych przez organizatorów Międzynarodowego Biennale Plakatu w Meksyku do stworzenia plakatu z hasłem przewodnim „Głosy wolności” (Voces en Libertad). Powstała wówczas niezwykła kolekcja plakatów. Pierwszy pokaz miał miejsce w Centro Cultural Francisco Javier Clavijero w Meksyku. Kolejne odbyły się w różnych miastach: Holon (Izrael), La Paz i Santa Cruz de la Sierra (Boliwia), Bogota (Kolumbia), Ciudad de Querétaro (Meksyk), Buenos Aires (Argentyna), Quito (Ekwador). Pierwsza prezentacja wystawy w Europie miała miejsce w Instytucie Cervantesa w Sofii w Bułgarii 11.10.2010-05.11.2010. We wrześniu 2010 zaprezentowano ją w Ostrowskim Centrum Kultury w Ostrowie Wielkopolskim, pod tytułem „Głosy w wolności/Voces en libertad”.