Plakat na zakończenie roku szkolnego - dla uczniów i nie tylko

poniedziałek, 17 czerwca 2019

godz. 10.00–16.00

wstęp wolny

Spotkanie dla uczniów oraz wszystkich osób zainteresowanych na wystawie "123 polskie plakaty, które warto znać"

W ostatni poniedziałek roku szkolnego zapraszamy do Muzeum Plakatu w Wilanowie na wystawę prezentującą wybór najciekawszych polskich plakatów teatralnych, filmowych, reklamowych, propagandowych.
Na zajęciach ze specjalnie przygotowanymi kartami pracy uczniowie poznają podstawowe pojęcia języka projektowania graficznego. Omówiona zostanie treść i symbolika prezentowanych plakatów, a także ich forma, m.in. typografia, kolorystyka, wykorzystanie fotografii, rysunku czy techniki kolażu.