Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Aktualności

Ruszają "Warsztaty Plakatu 2017"!

Warsztaty Plakatu 2017 to trzecia edycja warsztatów projektowania plakatów filmowych, utrzymana w duchu polskiej szkoły plakatu. Zajęcia teoretyczne

i praktyczne poprowadzi Maja Wolna - wielokrotnie nagradzana artystka i doktor habilitowana sztuki. Oficjalnym organizatorem Warsztatów Plakatu 2017 jest Fundacja Art2Business i Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej. Honorowym patronatem Warsztatów Plakatu 2017 jest Muzeum Plakatu w Wilanowie.

 

Warsztaty Plakatu podzielone są na dwie części: teoretyczną i praktyczną. Podczas blisko 30 godzin zajęć uczestnicy poznają historę polskiego plakatu, wezmą udział w zajęciach z typografii, będą rozwijać swoje projekty, pogłębiać wiedzę i udoskonalać swoje umiejętności w zakresie projektowania graficznego, a przede wszystkim projektowania plakatów. Warsztaty zostaną zwieńczone uroczystym wermisażem prac absolwentów kursu.

Celem warsztatów jest stworzenie autorskiego plakatu do filmów, które aktualnie znajdują się w fazie produkcji. W tym roku inspiracją dla uczestników będą dwa filmy:

  • “Who Will Write Our History” – film dokumentalny w reżyserii Roberty Grossman. Produkcja: Roberta Grossman. Producent wykonawczy Nancy Spielberg. Koproducent Match&Spark, Mazowiecki Fundusz Filmowy, Wytwórnia Katahdin Productions.
  • “Wieloryb z Lorino” – film dokumentalny w reżyserii Macieja Cuske. Produkcja: Pokromski Studio, Producent: Mikołaj Pokromski.   

Z uczestnikami spotkamy się między 21 października 2017 a 13 stycznia 2018. Do udziału w Warsztatach Plakatu zapraszamy grafików, artystów plastyków, studentów, pasjonatów i amatorów sztuk pięknych.

Tegoroczne zajęciach odbędą się w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej w Warszawie, przy ul. Rektorskiej 4. Szczegółowy harmonogram zajęć i regulamin dostępne są na stronie warsztatyplakatu.pl oraz na fanpage na FB:  facebook.com/warsztatyplakatu/

 

Koszt udziału w WP2017 to 1200zł, istnieje możliwość płatności w dwóch ratach. Zapisy trwają do 7 października (liczba miejsc ograniczona).

Formularz zgłoszeniowy: warsztatyplakatu.pl/

 

Organizatorzy: Fundacja Art2Business i Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej.

 

Partnerami warsztatów są: Mazowiecki Fundusz Filmowy, Doc Lab Poland, Politechnika Warszawska, Wacom, Applink, Bodegas Santa Rufina, Fundacja Przestrzeń Filmowa.

(materiały organizatora)