Skąd się wzięły plakaty w wilanowskiej ujeżdżalni?

22-07-2020

Specjalna wakacyjna lekcja muzealna

Dwa dostojne rumaki strzegą wejścia do muzeum. Podczas zajęć dowiemy się, co wspólnego mają konie z plakatami i jak to się stało, że właśnie w Wilanowie powstało pierwsze na świecie muzeum plakatu. Przyjrzymy się plakatom prezentowanym na słupach ogłoszeniowych i w muzealnej galerii, zastanawiając się, jak miejsce ekspozycji wpływa na odbiór pracy. Przy tej okazji poznamy Jerzego Treutlera, autora słynnej „Jaskółki” – znaku graficznego Mody Polskiej.

Zorganizowane grupy dzieci spędzające lato w Warszawie zapraszamy na wakacyjne lekcje muzealne. Na uczestników akcji „Lato w mieście” i półkolonii przygotowaliśmy specjalne zajęcia na dziedzińcu Muzeum Plakatu w Wilanowie  Lekcja o historii, architekturze i dziełach sztuki znajdujących się na wolnym powietrzu będzie uzupełnionona  wizytą na wystawie Jerzy Treutler. Grafik projektant. Retrospektywa.

Koszt zajęć: 200 zł od grupy
Czas trwania: ok. 70 min.
Zgodnie z wytycznymi sanitarnymi może w nich wziąć udział maksymalnie 14 osób i dwóch opiekunów.

Zapraszamy do wyboru tematów i terminów lekcji.
Rezerwacje prowadzimy pod numerami tel. +48 22 629 50 60, +48 22 621 10 31 wew. 246, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30–15.00.