Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Aktualności

Uroczystość wręczenia certyfikatów wpisu na Polską Listę Krajową Programu UNESCO Pamięć Świata

28 września br. w Belwederze Polska Lista Krajowa Programu UNESCO wzbogaciła się o nowe obiekty związane z jubileuszem setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na listę zostały wpisane m.in. plakaty z okresu wojny polsko- bolszewickiej z kolekcji Muzeum Plakatu w Wilanowie.

 

Tego dnia w Belwederze odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów wpisu na Polską Listę Krajową Programu UNESCO Pamięć Świata. Miejsce to dobitnie łączy się z charakterem tegorocznej edycji i jako siedziba naczelnika państwa Marszałka Józefa Piłsudskiego jest symbolem dla odrodzonego państwa polskiego. W drugiej części uroczystości nastąpiło oficjalne otwarcie wystawy przygotowanej we współpracy z instytucjami przechowującymi uhonorowane wpisem egzemplarze.

W tym celu zabytkowe przestrzenie Belwederu w dniach 29 i 30 września zostały udostępnione dla wszystkich zainteresowanych podczas Dni Otwartych. Odwiedzający mogli obejrzeć wystawę ‘Pamięć Polski. Dokumenty Niepodległej’ prezentującą wspomniane eksponaty.

Wystawa Pamięć...
Wystawa Pamięć...
Plakat Do broni!...
Uroczystość...
Uroczystość...
Wystawa Pamięć...
Wystawa Pamięć...
Wystawa Pamięć...
Uroczystość...