Warsztaty dla nauczycieli. Język plakatu. Kultura, społeczeństwo, historia.

WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI

Język plakatu. Kultura, społeczeństwo, historia
21 września / sobota / godz. 13.00

Zapraszamy nauczycieli – wyjątkowych użytkowników sztuki do wspólnego poznawania języka plakatu. Zobaczymy opowiedzianą obrazem historię rewolucji kubańskiej z wizerunkami jej głównych bohaterów  Ernesta „Che” Guevarę,  Fidela Castro a także wizerunki Lenina czy plakaty związane z świętem 1. maja i wojną w Wietnamie. Porównamy jak twórcy grafiki użytkowej z Kuby, Czechosłowacji i Polski w obrębie tych samych tematów ukazywali i interpretowali dzieła światowej  kinematografii i czym różnią się plakaty do filmów Andrzeja Wajdy Wesele i Ziemia Obiecana, które powstawały  w Polsce i na Kubie.
Gwarantujemy, że dzięki naszym wskazówkom, język plakatu, okaże się prosty, zrozumiały i przyjazny.
wstęp bezpłatny / ok. 120 min / zapisy