WARSZTATY PLAKATU | Mazowiecki Instytut Kultury

19 grudnia 2015

Mazowiecki Instytut Kultury

ul. Elektoralna 12

I edycja WARSZTATÓW PLAKATU 2015 dobiega końca.

Wernisaż wystawy, na której zostaną zaprezentowane prace wszystkich uczestników, odbędzie się w najbliższą sobotę 19 grudnia o godz. 17.00 w Sali Elektoralnej Mazowieckiego Instytutu Kultury przy ul. Elektoralnej 12.

Celem warsztatów było stworzenie autorskiego plakatu do jednego z dwóch przedpremierowych filmów dokumentalnych, które powstały przy udziale Mazowieckiego Funduszu Filmowego.
Organizatorom udało się pozyskać wybitne obrazy tj.: I była miłość w getcie w reżyserii Jolanty Dylewskiej i Andrzeja Wajdy oraz Bracia w reżyserii Wojciecha Staronia. Bracia otrzymali Grand Prix w sekcji La Semaine de la Critique na tegorocznym festiwalu w Locarno. To właśnie do tych filmów uczestnicy projektowali plakaty, które zostaną zaprezentowane na wernisażu.
Warsztaty Plakatu, składały się z części teoretycznej i praktycznej.Poprowadziła je uznana w tej dziedzinie artystka Maja Wolna, laureatka m.in. 22. Międzynarodowego Biennale Plakatu.

Muzeum Plakatu w Wilanowie Oddział Muzeum Narodowego w Warszawie objęło swoim patronatem Warsztaty Plakatu.

Zapraszamy!