Wernisaż wystawy FILMY ANDRZEJA WAJDY W ŚWIATOWYM PLAKACIE FILMOWYM

21-10-2014

W środę 15 października odbyło się uroczyste otwarcie wystawy Filmy Andrzeja Wajdy w światowym plakacie filmowym z udziałem Andrzeja Wajdy, Krystyny Zachwatowicz i wielu znakomitych gości.

Wystawa Filmy Andrzeja Wajdy w światowym plakacie filmowym stanowi próbę przedstawienia dorobku jednego z najwybitniejszych polskich reżyserów filmowych, teatralnych i telewizyjnych. Twórczość Andrzeja Wajdy jest ukazana poprzez plakaty, które zostały do jego filmów wydane na całym świecie w ciągu ostatnich 60 lat.

Ekspozycja jest kolejnym przedsięwzięciem realizowanym przez Muzeum Kinematografii w Łodzi związanym z prezentacją najwybitniejszych twórców polskiego kina oraz ich dorobku. Wystawa po raz pierwszy została pokazana w Muzeum Narodowym w Krakowie, następnie w Muzeum Miasta Gdyni w ramach 39. Gdynia Festiwal Filmowy. W Muzeum Plakatu w Wilanowie jest dostępna dla zwiedzających do 18 stycznia 2015.