Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Aktualności

Wilanów Jazz 2017- koncert Lory Szafran

Lora Szafran (fot....

Lora Szafran, Sekrety życia według Leonarda Cohena

9 lipca 2017, godz. 19

Dziedziniec Muzeum Plakatu w Wilanowie

Wstęp wolny

 

Trudno wyobrazić sobie wspanialszą inaugurację festiwalu - od koncertu królowej polskiej wokalistyki.

A jednak zaczynamy przewrotnie, od koncertu z programem nie bardzo, ale jednak jakoś odległym od jazzu. Płyta "Sekrety życia według Leonarda Cohena" (2012) - dzisiaj, po jego śmierci, nabiera szczególnego wyrazu.12 piosenek kanadyjskiego barda w polskich przekładach Macieja Zembatego, Daniela Wyszogrodzkiego i Pawła Orkisza, zaaranżowanych przez Miłosza Wośko, jest bardzo osobistym spojrzeniem Lory Szafran na twórczość Leonarda Cohena.

Lora Szafran jest uznana za najwybitniejszą polską wokalistkę jazzową. W jej dyskografii znajduje się dziesięć autorskich płyt i ponad piętnaście albumów, na których wystąpiła gościnnie. Płyta "Sekrety życia według Leonarda Cohena" osiągnęła status złotej płyty. W wokalistyce Lora Szafran nie ogranicza się wyłącznie do jazzu, wielokrotnie była laureatką międzynarodowych festiwali i nagród, m. in. FIDOF (Los Angeles, USA), Sopot ’90, Bregenz (Austria), Cesme (Turcja).
- loraszafran.pl

Na koncert zapraszają: Ludwik Rakowski - Burmistrz Dzielnicy Wilanów m. st. Warszawy i Tomasz Kaliński, dyrektor artystyczny.

Organizator: Dzielnica Wilanów
Partnerzy: Eko Natolin, Griffin Real Estate, Rowiński - Wajdemajer, Bricoman, Muzeum Plakatu w Wilanowie, Centrum Kultury Wilanów
Patronat medialny: cowWilanowie.pl, waszWilanow.pl

 

(materiały organizatora)