Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
2012

The Faces of Racism Revealed

11-04-2012

Na wystawie zostanie przedstawionych 250 plakatów, które były prezentowane w ramach Poster Festival Ljubljana ’11.

 

Festiwal zorganizowany został we wrześniu 2011 roku przez Fundację Brumen we współpracy z Amnesty International Slovenia oraz uczelniami artystycznymi: Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie, École d’art Maryse Eloy Paris i Hanzehogeschool Groningen Academie Minerva. Zorganizowanie festiwalu oraz wystaw było możliwe dzięki grantowi uzyskanemu z Komisji Europejskiej w ramach programu „Prawa podstawowe i obywatelstwo”.

 

Tematyka wystawy dotyczy rasizmu i jego instytucjonalnej twarzy.

 

Jej celem jest pobudzenie świadomości na temat takich treści przekazywanych przez instytucje państwowe, w których nietolerancja wobec odmienności rasowej nie jest wyrażana w sposób oczywisty, lecz funkcjonuje w ukryciu.

 

Twórcy z różnych kręgów kulturowych adresują swoje prace do szerokiego odbiorcy. Poprzez plakat, będący jednocześnie jednym z mediów masowej komunikacji, poruszają problematykę związaną z rasizmem, propagując tolerancję oraz wzajemne zrozumienie.

 

Przegląd około 250 prac studentów i profesjonalnych projektantów jest próbą ukazania obrazu rasizmu i sposobów jego manifestacji w dyskursie ogólnospołecznym.