Kultura Dostępna w Muzeum Plakatu

20-07-2019
Muzeum Plakatu dysponuje pulą bezpłatnych lekcji muzealnych i oprowadzań, realizowanych w ramach prowadzonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego programu „Kultura Dostępna”. Celem programu jest umożliwienie jak najszerszego dostępu do edukacji kulturalnej.

Kto może skorzystać z bezpłatnych zajęć?
Z puli bezpłatnych lekcji muzealnych mogą korzystać grupy na wszystkich etapach nauczania (przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły średnie), a także domy kultury, świetlice środowiskowe i inne ośrodki zajmujące się opieką nad dziećmi i młodzieżą.
Oprowadzania dla osób dorosłych są przygotowane z myślą o organizacjach działających na rzecz środowisk zagrożonych szeroko pojętym wykluczeniem, skupiających osoby, dla których regularny koszt zajęć jest zbyt wysoki (m.in. osoby niepełnosprawne i starsze).

Grupy zaintersowane  prosimy o kontakt z mailowy lub telefoniczny z Bożeną Pysiewicz   tel.22 842 26 06 wew. 119